Blaty kuchenne i łazienkowe

Dom i Ogród » Blaty kuchenne i łazienkowe

    Elegancko, zdrowo i ekskluzywnie. W każdym wnętrzu kamień wygrywa w konkurencji z tworzywami sztucznymi. Domy wykończone materiałami naturalnymi są zdrowsze oraz piękniejsze. Naturalny kamień - granit, marmur i onyx jest ekskluzywnym materiałem. Można go wykorzystać na blaty kuchenne lub użyć w formie kamiennych płytek o różnych wymiarach na ściany. Nie każdy jednak gatunek kamienia poleca się do wykończenia w kuchni. Najlepsze są granity, które nie wchłaniają tłuszczów, są odporne na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej (polerowanej lub szlifowanej) powierzchni łatwo się je czyści.

 

   Kamień naturalny nadaje łazience szlachetny i niepowtarzalny charakter. Bez przeszkód możemy tu stosować zarówno marmur, granit, jak i trawertyn. Od kreatywności projektanta zależ,y w jaki sposób kamień zostanie położony na powierzchni podłogi czy ścian. Mogą być to duże lub małe kafle. Bogactwo faktur i kolorów daje nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni. Blaty łazienkowe wykonane z granitu, marmuru lub trawertynu mają bogatą kolorystykę i nieograniczone wzornictwo. Najwyższa jakość użytego kamienia do produkcji blatów łazienkowych, okładzin ścian, podłóg pozwala na zachowanie pięknego wyglądu przez wiele lat. Najcenniejszymi właściwości naturalnego kamienia są: odporność na ścieranie, zaplamienia, gładka i błyszcząca powierzchnia pozwalająca na łatwe utrzymanie w czystości.

Zalety parapetów wewnętrznych i zewnętrznych z granitu i marmuru:

- Bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

- Bardzo estetyczne, poprawiają wygląd każdego wnętrza.

- Przeznaczony do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.

- Granity mają mało porów i są odporne na ścieranie.

Ze względu na swoje właściwości granit jest bardzo dobrym materiałem na parapety oraz wszelkiego rodzaju okładziny zewnętrzne.